خانه | پست الکترونیک | آرشیو

دانستنی های زندگی

پزشکی ،روان شناسی، مدیریت، تربیتی، اجتماعی، علمی، خانوادگی و... /آپدیت روزانه


انواع روش های رابطه جنسی بین زوجین و مسایل شرعی پیرامون آن

انواع روش های رابطه جنسی بین زوجین و مسایل شرعی پیرامون آن

هدف از درج این مقاله آشنایی افرادی است که قصد ازدواج دارند و با اصطلاحات انواع رابطه  آشنایی ندارند و همین طور رفع برخی ابهامات از نظر مسایل شرعی و پزشکی درباره رابطه جنسی بین زوجین است .

انجام رابطه جنسی بر دو قسم است که شاید هر قسمت پوزیشن ها و حالات مخصوص به خود را داشته که تعداد مجموع آن ها بیش از 80 پوزیشن می باشد که چون درج و توضیحات در مورد پوزیشن های هر بخش برای کاربران زیر 16 سال ممنوعیت دارد، از درج آن ها معذوریم. و در اینجا به سر فصل ها اشاره ای کوتاه خواهیم داشت :

1) رابطه جنسی به صورت دخول HARD 3EX : که هارد ۳کس یا عمل دخول بین زوجبین نیز خود به دوبخش تقسیم می شود

الف ) رابطه جنسی واژینال (VAGINAL 3EX): این نوع نزدیکی همان دخول از طریق واژن می باشد که نرمال ترین نوع رابطه هارد محسوب می شود. در روابط زوجین استفاده از ابزار پیشگیری از بارداری در انجام این رابطه توصیه می شود .انجام این رابطه در صورتی که با رغبت دو طرفه ( زن و شوهر ) انجام گیرد، تاثیرات روحی و رواني مثبتی برای دو طرف برجا می گذارد. آمیزش جنسی بین زن و شوهر نیز از نظر پیامبر اسلام و امامان بسیار پسندیده شمرده شده است.

ب ) رابطه جنسی مقعدی : ( ANAL 3EX )دخول از راه مقعد که این رابطه یک رابطه منفی می باشد و از نظر شرعی در صورت تمایل زن کراهت زیاد و درصورت عدم رضایت زن حرام است و حتی از نظر برخی علماء حرام است  و از نظر پزشکی مردود می باشد؛ چرا که به بافت های عصبی نواحی مقعد آسیب جدی وارد می سازد و انجام مکرر این رابطه باعث آسیب به انال یا قسمت خروجی مقعد می شود؛ تا جایی که در دراز مدت ممکن است کنترل عمل دفع از حالت ارادی خارج شود .همچنین از نظر پزشکی و انتقال بیمارهای مقاربتی یکی از روابط پر خطر جنسی رابطه از طریق مقعد است که به علت تجمع باکتری ها انتقال این گونه بیماري های زودتر میسر می شود.

2) رابطه جنسی نرم یا بدون دخول (SOFT 3EX): رابطه جنسی از نوع سافت یا نرم رابطه جنسی که در آن عمل دخول انجام نمی گیرد ؛ از این رو برای زنان محسوس تر است. این رابطه  نیز انواع مختلفی دارد:

الف ) معاشقه (LOVELY 3EX) بوسیدن ، درآغوش گرفتن،  نوازش کردن و به کار بردن حرف های زیبا و عاشقانه نیز در این رابطه قرار دارد. در این رابطه احساسات حرف اول را می زند و بار مثبت زیادی به همراه دارد. از این رو در دوران پیش از اردواج ( نامزدی و عقد) این رابطه توصیه می شود. البته در این رابطه دو طرف نباید سعی در تحریک یکدیگر داشته باشند.

ب) رابطه جنسی دهانی  ( ORAL3EX) اورال ۳کس یا ۳کس دهانی  از نظر پزشکی رد نشده، هر چند توصیه هم نمی شود. در این رابطه دهان نقش مهمی را ایفا می کند. لیسیدن و مکیدن آلت تناسلی مردانه و زنانه  ، نکته مهم این که این نوع ارتباط فقط بین شرکای جنسی ثابت (زن و شوهر) توصیه می شود. به علت مسایلی همچون  نظافت وپاکیزگی و عدم ابتلا به بیماري هایي که از طریق رابطه جنسی انتقال می یابند، در مورد انتقال این بیماری ها در صورت زخم بودن نواحی اطراف دهان و یا دستگاه تناسلی و تماس این دو عضو با هم احتمال انتقال این نو ع بیماری ها بعید نیست .  وارد شدن منی در دهان یا مایع ترشح شده از واژن زنان در دهان از نظر شرعی حرام است. همچنین از نظر پزشکی توصیه می شود از وارد شدن ترشحات خروجی از آلت تناسلی مرد و زن به دهان  خوددرای شود . در این رابطه افکار روانی بر کیفیت و کمیت آن تاثیر گذار است.

ج رابطه جنسی بدون دخول ( SOFT 3EX ) اما رابطه اصلی سافت ۳کس عبارت است از مجموع رفتارهایی که در آن بدون انجام عمل دخول یا همان هارد سکس زوجین ارضا می شوند.

3) رابطه جنسی عضو  یا عمل محور  ( FETISH 3EX) نوع خاصی از تفکرات جنسی که معطوف به عمل خاص یا عضو خاصی از بدن شریک جنسی می شود و افرادی که از فتیش خاصی تبعیت می کنند، در روابط جنسی خود بیشترین زمان را به آن اختصاص می دهند.

برخی دستورات و احادیث اسلام در باب رابطه جنسی بین زوجین :

اسلام دستور مي ‏دهد همبستر شدن در پنهان صورت پذیرد ، نه در حضور هوو و یا فرزندى که صداى آن ها را مي ‏شنود و پیکرشان را مي ‏بیند. از امام صادق‏ علیه السلام روایت شده است که فرمود: پیامبرصلى الله علیه وآله ‏فرموده است: “سوگند به خدایى که جان من در ید قدرت اوست،اگر مردى با زنش در آمیزد، در حالى که کودکى بیدار آن دو را مي ‏بیند و صدایشان را مى ‏شنود وصداى نفس هاى زن و شوهر به گوش او مى ‏رسد این کودک روى رستگارى را نخواهد دید، اگر پسر باشد، زناکار خواهد شد، واگر دختر باشد زانیه خواهد شد.”

اسلام کراهت دارد که مردى ایستاده مباشرت کند و آن را کار دراز گوش ها مى ‏داند. در حدیثى نبوى آمده است: “اى على! ایستاده ‏با زنت جماع نکن که این کار دراز گوش هاست.”(۵۰۱)

نیز کراهت دارد مردى در شب مسافرت که غالباً با اضطراب‏ همراه است و حتمال ضعف مى‏ رود، با همسرش همبستر شود. از پیامبر صلى الله علیه و آله رسیده است که حضرت‏ صلى الله علیه و آله کراهت داشت مرد در شبى ‏مباشرت کند که آهنگ سفر دارد.(۴۹۳)

نیز بلافاصله پس از خوردن غذا با شکم پر نباید همبستر شد.از امام صادق‏ علیه السلام روایت است که فرمود: “سه چیز بدن را ویران‏ مى ‏کند و چه بسا آدمى را بکشد: با شکم پر به حمام رفتن، با شکم پر با همسر آمیزش کردن و ازدواج با پیر زنان.”(۴۸۹)

شایسته نیست آدمى با شهوت زن دیگرى خود را تحریک‏ کند وسپس به شهوت آن زن با همسر خویش در آمیزد، این عمل برحسب روایت رسیده از پیامبر صلى الله علیه و آله مکروه است. چه، پیامبر صلى الله علیه وآله‏ مى ‏فرماید: “اى على! با شهوت زن دیگرى با همسرت نزدیکى ‏مکن، زیرا در این صورت من از آن بیم دارم که اگر نطفه فرزندى منعقد گردد، کودک شما نامرد و بى عقل باشد.”(۴۸۳)

وهنگام نزدیکى شایسته نیست زن را به شتاب اندازد، و نباید تا وقتى که نیاز زن بر آورده نشده، او را رها سازد. اسلام از زبان‏ حضرت على ‏علیه السلام این چنین به ما تعلیم مى ‏دهد:

 “هرگاه فردى از شما آهنگ همسر خود کرد، نباید او را به شتاب افکند، زیرا زنان نیز نیازهایى دارند.”(۴۸۰) حکمت این کار آن است که اگر زنى کامیاب نشود ،چه بسا در اندیشه مرد دیگرى افتد. امام صادق ‏علیه السلام مى ‏فرماید: “چه ‏بسا کسى از شما با همسرش همبستر شود و زنش از او چنان جدا شود که اگر حتى مرد زنگى را هم ببیند، به او در آویزد. پس هر کسى آهنگ ‏همسر خود کرد، باید میان آن دو ملاعبه‏ اى صورت پذیرد که این بهتراست.”(۴۸۱)

 

هم آغوشی را برای آخر شب بگذارید؛ زیرا برای بدن مناسب ،برای فرزند دار شدن امید وارتر و فرزند عاقل تر خواهد شد .

" امام رضا(ع)،سفینه البحار ،همان "

حلالی لذت بخش تر از هم بستر شدن با همسر نیست ،ولی زیاده روی در این امر نارواست ،میانه روی در آمیزش به سلامت آدمی می افزاید و عمر را زیاد می کند.

" امام صادق (ع) ،وسائل الشیعه ،ج14،ص96 "

 

منبع: سایت آموزشی تنظیم خانواده+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۱/۰۵/۱۵ ساعت 5:40 توسط شفیعی مطهر |

منوی اصلی

دسته بندی خبر ها

درباره ی ما


" آگاهی" و "دانایی" مسئولیت آور است . "هر که آگاه تر مسئول تر !".آن که می داند مسئول انجام رسالت دانایی خود است و آن که نمی داند در خوشی کاذب نادانی غوطه ور است !! بنا براین آگاهی مقدمه احساس مسئولیت است . آن که "خوشی نادانی !" را بر "درد دانایی" ترجیح می دهد قطعا از آگاهی و دانایی گریزان است !پس "خواندن" آگاهی بخش و مسئولیت آور است و "نخواندن " مایه احساس راحتی !! آیا شما باز هم می خوانید ؟!!!
کسی که به آفتاب پشت کند جز سایه خود را نمی یابد !

آرشیو

پیوند های وبلاگ

لینک های روزانه

امکانات

RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM

کلیه ی حقوق مادی و معنوی وبلاگ webaran محفوظ می باشد.
قالب وبلاگ - بازی آنلاین - طراحی سایت

بازی آنلاین

بازی آنلاین

عکس

طراحی سایت

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ

موسیقی بی کلام

دانلود اندروید

گرافیک - ابزار طراحی

برترین مطالب